- Milieu
09.12.2008 Drenthe bouwt mee aan extreem duurzame wijk
De provincie Drenthe wil samen met de gemeente Tynaarlo een ‘extreem duurzame’ wijk creëren in Vries-Oost.
De provincie trekt voor de extreem duurzame wijk 75.000 euro uit. In de wijk moet het hoogst haalbare worden gerealiseerd wat betreft duurzaam bouwen, een gezonde leefomgeving, woonkwaliteit, stedenbouwkundige opzet, waterhuishouding, mobiliteit en milieutechniek.
Het geld van de provincie is vooral bedoeld om de gemeente te ondersteunen bij de planvorming van de duurzame wijk. Bij de uitwerking van het plan zullen gemeente en provincie ook de bewoners en andere belanghebbende partijen betrekken.
Het college van Gedeputeerde Staten ziet in het project een uitgelezen kans om nieuwe woonmilieus en experimentele architectuur mogelijk te maken. De woonwijk draagt ook bij aan de doelstellingen van de provincie op het gebied van klimaat en energie. De extreem duurzame wijk in Vries-Oost moet daarom ook een voorbeeldfunctie krijgen voor de rest van Drenthe.Bron. engineering360.nl
Deel dit artikel:Meer nieuws
Oudere artikelen...
- Vacaturebank
- De meest recente vacatures









