Milieu

08.12.2008 Essent en Shell plannen duurzame elektriciteitscentrale

Energieconcern Essent en olieconcern Shell willen samen een nieuwe, meer duurzame elektriciteitscentrale bouwen. De concerns willen het broeikasgas CO2 dat vrijkomt bij de opwekking van elektriciteit afvangen en ondergronds opslaan.

De bedrijven maakten dit maandag bekend. De centrale moet elektriciteit gaan opwekken door het vergassen van steenkool en vaste biomassa. De vergassingstechnologie maakt het volgens de concerns makkelijker en goedkoper om CO2 af te vangen dan bij conventionele kolen- en biomassaverbrandingsinstallaties.

De centrale moet een capaciteit krijgen van 1000 Megawatt. De bedrijven bekijken als locatie mogelijkheden in Zuidwest-Nederland. Essent en Shell studeren momenteel op de haalbaarheid van het project.

De bouw van zo'n moderne centrale door Essent en Shell geeft volgens milieuminister Jacqueline Cramer de mogelijkheid om een oude, vervuilender centrale te sluiten. Deze boodschap gaf de bewindsvrouw af in haar reactie op de plannen.

Zij is er wel blij mee, omdat ze goed passen bij het klimaatbeleid van het kabinet, zei haar woordvoerder verder. Cramer steunt de ontwikkeling van CCS-technologie. CCS staat voor afvang en opslag van CO2. Onlangs trok Cramer al 60 miljoen euro subsidie uit voor proefprojecten voor de opslag van CO2. Nederland heeft volgens haar alles mee om CCS tot een goed product te ontwikkelen. De milieubeweging vreest echter dat deze technologie de deur wijd openzet voor nieuwe kolencentrales.

Bron: engineering360.nl

Deel dit artikel:


Meer nieuws


Oudere artikelen...

Vacaturebank

Je nieuwe baan

werkveld
niveau
regio
trefwoord
> uitgebreid zoeken
Totaal vacatures: 518, nieuw: 442
De meest recente vacatures
>

Installatiemonteur (E en/of WTB) me...

Continu - Nijmegen
>

Adviseur Milieu MKB (Zuid- Nederlan...

EcoSelect - Noord-Brabant, Zeeland
>

Adviseur Waterbouw

H2O-job - Omgeving Den Haag
>

Medewerker Milieutechnologie

ISO-point - Noorden van het land
>

Milieukundig begeleider Bodem (BRL ...

ECO-job BV - Noord-Holland
CVbank

Je nieuwe collega

werkveld
niveau
regio
trefwoord
> uitgebreid zoeken
De meest recente CVs
>

MBO
>

WO
>

WO
>

MBO+
>

niet aangegeven
KIVINIRIATechno!EngineersOnly.nl - Echte vacatures, van echte bureaus, voor echte ingenieurs!Chemievacatures.nlH2O-job, personeel voor de watersector