Water

10.08.2009 Nieuwe methode verwijderen blauwalg toegepast

Advies- en ingenieursorganisatie ARCADIS en de Universiteit van Amsterdam (UvA) hebben met een nieuwe methode blauwalgen in recreatieplas Borgerswold in de gemeente Veendam weten aan te pakken. Meer dan 90 procent van het aantal blauwalgen is nu verdwenen.

Hierdoor kan het zwemverbod voor de recreatieplas worden opgeheven.

Blauwalgen bevatten vaak giftige stoffen waarvan mensen ziek kunnen worden. Er is door onderzoekers hard gewerkt aan een oplossing, waarbij het water is behandeld met een zeer lage en ongevaarlijke concentratie waterstofperoxide. Uit laboratoriumonderzoek bleek dat blauwalgen veel gevoeliger voor deze stof zijn dan andere (niet giftige) algen. Op een speciaal geconstrueerde boot is een stellage gebouwd. Via slangen en buizen die tot op de bodem van de plas reiken, is de stof aan het water toegevoegd. Deze zelfde concentratie waterstofperoxide wordt ook in aquaria toegepast. Daarom verwachten de onderzoekers geen gevolgen voor de vissen in het water. De stof is binnen een paar dagen afgebroken tot water en zuurstof. Er blijft dus niks achter in het milieu. Op deze technologie is inmiddels octrooi aangevraagd.

Het water is half juli behandeld. Uit analyse van watermonsters bleek dat de blauwalg voor ruim 90 procent is verdwenen. Het aandeel van de stof microcystine zakte van 21 naar 12 microgram per liter. Een week later was het 2 microgram per lite. Onder de tien kunnen alle restricties worden opgeheven.

Bron: Allepersberichten.nl

Deel dit artikel:


Meer nieuws


Oudere artikelen...

Vacaturebank

Je nieuwe baan

werkveld
niveau
regio
trefwoord
> uitgebreid zoeken
Totaal vacatures: 518, nieuw: 436
De meest recente vacatures
>

Vergunningverlener (Tilburg)

EcoSelect - Noord-Brabant
>

Stagiaire HTS Bedrijfskunde Brits G...

Acutec Technisch Projectbureau - Br...
>

Machinist

Blokland B.V. - Ter Aar
>

Adviseur Waterbouw

H2O-job - Omgeving Den Haag
>

Medewerker Milieutechnologie

ISO-point - Noorden van het land
CVbank

Je nieuwe collega

werkveld
niveau
regio
trefwoord
> uitgebreid zoeken
De meest recente CVs
>

Sales Beveiliging

MBO
>

architect / ontwerper

WO
>

kraanmachinist-chauffeur

MBO
>

WO
>

WO
KIVINIRIATechno!Chemievacatures.nlEngineersOnly.nl - Echte vacatures, van echte bureaus, voor echte ingenieurs!H2O-job, personeel voor de watersector