Water

10.01.2011 Na sneeuw en ijs nu overlast door water

Smeltwater en regenval leiden in Nederland en aangrenzende landen tot zware overlast. In Zuid-Limburg werd groot alarm geslagen omdat het water in de Maas sneller stijgt dan verwacht. Ook het Belgische Wallonië en in delen van Duitsland kwamen wegen, landbouwgrond en kelders onder water te staan. Zeker vier mensen zijn tot dusver omgekomen. Ze verongelukten in Wallonië doordat voertuigen in het water slipten.

De stad Couvin in de provincie Namen heeft het plaatselijke rampenplan ingesteld. De burgemeester spreekt van een watersnood van ongekende omvang. Elders in de provincie werden bewoners van panden langs de Lesse geëvacueerd. De Lesse mondt uit in de Maas. Circa 150 campinggasten in de omgeving van Luik zijn geëvacueerd wegens het wassende water, dat ook tientallen auto's meesleurde. De inwoners van Rochefort in de Ardennen werden voorzien van drinkwater, omdat het leidingwater door de overstromingen is vervuild.

In Nederland heeft smeltwater tot nu toe vooral voor problemen gezorgd in het Zuid-Limburgse heuvelland. Wegen zijn onder water gelopen. Ook dreigen beken buiten hun oevers te treden en dreigt water woningen binnen te lopen. Het smeltwater loopt vanaf de toppen van de heuvels naar de dalen, waar wegen blank komen te staan of grote waterplassen ontstaan.

Ambtenaren van onder meer de gemeenten Valkenburg, Vaals, Nuth, Landgraaf, Simpelveld en Gulpen-Wittem zijn opgeroepen om de wateroverlast in kaart te brengen om te kijken welke maatregelen genomen moeten worden.

Ook noordelijker in het land worden voorzorgsmaatregelen genomen om het verwachte stijgende waterpeil in de Maas, Rijn, Waal en andere waterwegen het hoofd te kunnen bieden. Zo sluit Nijmegen zondag de Waalkade af, die vanaf dan mogelijk overstroomt.

In Duitsland zijn rivieren en beken buiten hun oevers getreden. In Koblenz, waar de Moezel uitmondt in de Rijn, bereikt het water naar verwachting komend weekeinde een hoogte van 8 meter, de hoogste peilstand in tien jaar.

De autoriteiten in de oostelijke deelstaat Brandenburg hebben ijsbrekers ingezet om ijsresten op te ruimen, zodat het smeltwater sneller kan worden afgevoerd richting de Oostzee en de druk op de Oder niet verder toeneemt.

Vooral in de stroomgebieden van de Moezel en de Rijn in het westen van het land wordt rekening gehouden met flinke overstromingen. De Duitse weerdienst heeft vooral in het westen van het land gewaarschuwd voor zware regenval die naast het smeltwater voor extra problemen kan gaan zorgen.

(c) ANP

Deel dit artikel:


Meer nieuws


Oudere artikelen...

Vacaturebank

Je nieuwe baan

werkveld
niveau
regio
trefwoord
> uitgebreid zoeken
Totaal vacatures: 517, nieuw: 442
De meest recente vacatures
>

Eerste Monteur Industrieel Onderhou...

De waterschappen Vallei & Eem en Ve...
>

Grondaankoper / taxateur

Bouw & Civiel Personeelsdiensten - ...
>

Projectleider (m/v)

Continu - Breda
>

Projectleider/Accountmanager

SGS-Intron - Culemborg
>

Service Engineer Brandertechniek (L...

Personato Werving en Selectie - Mid...
CVbank

Je nieuwe collega

werkveld
niveau
regio
trefwoord
> uitgebreid zoeken
De meest recente CVs
>

Sales Beveiliging

MBO
>

architect / ontwerper

WO
>

kraanmachinist-chauffeur

MBO
>

WO
>

Grondwerker

MBO+
KIVINIRIAEngineersOnly.nl - Echte vacatures, van echte bureaus, voor echte ingenieurs!Chemievacatures.nlTechno!H2O-job, personeel voor de watersector